Voeg de daad bij het woord

Schrijf je een roman of werk je aan een literaire vertaling? Maak je een spoken word performance of literaire podcast? Misschien kom je wel in aanmerking voor subsidie bij het Letterenfonds.
Vrouw bij boekenkast

Wie we zijn

Het Letterenfonds is financier en aanjager van de literaire sector in Nederland en het Caribisch deel van het Koninkrijk. We zijn één van de zes rijkscultuurfondsen die namens de samenleving in culturele makers, instellingen en projecten investeren.

NIEUWS - 22.09.2026

Antje Krogt verblijft in Amsterdamse schrijversresidentie

De Zuid-Afrikaanse schrijver Antjie Krog verblijft van 25 september tot 19 oktober op uitnodiging van het Nederlands Letterenfonds in de Amsterdamse schrijversresidentie op het Spui. Tijdens haar verblijf zal ze werken aan meerdere bloemlezingen, en optreden op onder meer ILFU en de Nacht van de Poëzie.

NIEUWS - 11.09.2026

Annet Bremen wint de Toneelschrijfprijs 2026

Annet Bremen heeft vandaag de Toneelschrijfprijs 2026 gewonnen met haar toneeltekst F*CK LOLITA. De jury bekroont de tekst om de urgente en vakkundige manier waarop Bremen, in een ingenieuze monoloog tussen drie entiteiten, afrekent met Vladimir Nabokovs Lolita en het collectieve wegkijken van de ontluikende seksualiteit van jonge vrouwen. Bremen ontving de prijs, een geldbedrag van 10.000 euro, uit handen van juryvoorzitter Els Van Steenberghe tijdens het Nederlands Theater Festival in Internationaal Theater Amsterdam. Ook mede-genomineerden Giovanni Brand (No Man's Land) en Stijn Devillé (Yellowcake, Little Boy) maakten met hun teksten grote indruk op de jury.

NIEUWS - 03.09.2026

Twaalf literaire projecten ontvangen subsidie via het fonds op Aruba, Bonaire, Curaçao en Sint Maarten

Literaire makers en culturele organisaties in het Caribisch deel van het Koninkrijk kunnen sinds twee jaar geld aanvragen voor hun literaire plannen, via de regeling Literatuur Caribe van het Letterenfonds. De toekenningen van de eerste ronde uit 2026 zijn inmiddels bekendgemaakt. In totaal ontvangen twaalf literaire projecten steun op Aruba, Bonaire, Curaçao en Sint Maarten. Onder meer schrijver Olga Buckley en de stichtingen De Cultuur Kameleon, Biblioteka Públiko Boneiru en Epic Center ontvangen subsidie. In totaal is er €  347.063 toegekend.

NIEUWS - 02.09.2026

‘Nevermore’ wint Europese Literatuurprijs 2026

De Europese Literatuurprijs 2026 gaat naar de roman 'Nevermore' van Cécile Wajsbrot, vertaald uit het Frans door Josephine Rijnaarts (uitgeverij Oevers). Op 7 november nemen schrijver en vertaler de prijs gezamenlijk in ontvangst tijdens het Crossing Border Festival.

Mis geen enkele update, schrijf je in voor onze nieuwsbrief