weblog

Lezingen Vertalersgeluktournee 2011

Vertalersgeluk 2011

Hanneke Marttin – 11 december 2011

De literair vertalers van de vijf voor de shortlist van de Europese Literatuurprijs 2011 genomineerde romans gingen dit najaar op tournee langs verschillende Nederlandse boekhandels om te vertellen over hun vak en over de vertaling van de genomineerde titel. Bij elkaar belichten de korte lezingen vele aspecten van het vertalersvak: van zoektochten op het web, in archieven en de kennissenkring, via het nut van een ontmoeting met de oorspronkelijke auteur bij het treffen van de juiste toon, tot de vertaler in de rol van redacteur en literair agent.

U kunt de verhalen over het ‘vertalersgeluk’ van Jeanne Holierhoek, Edgar de Bruin, Harm Damsma en Niek Miedema, Annelies van Hees en Liesbeth van Nes via deze links nalezen:

De Vertalersgeluktournee 2011 was een initiatief van literair vertaler Nicolette Hoekmeijer en werd financieel ondersteund door het Nederlands Letterenfonds. In 2012 werd een nieuwe Vertalersgeluktournee georganiseerd.

Alle weblogs van Hanneke Marttin

Hanneke Marttin

Communicatiecoördinator

strategie en communicatie

Publicaties, website, pers, projecten, voorlichting

[email protected]

lees meer